Kwiecień
Maj
Czerwiec

Zwiń

Hitch

Strona główna »  BAZA FILMÓW »  Hitch

Zauroczyła Cię piękna, niedostępna kobieta? Nie wiesz jak ją zdobyć? Ten film zrealizowano specjalnie dla Ciebie! Poznajcie Hitcha (Will Smith) najsłynniejszego nowojorskiego swata. Miłość to jego profesja i za opłatą pomaga nieśmiałym mężczyznom zdobyć wymarzone kobiety - w nie więcej niż trzy randki - gwarantowane! Jest doskonały w swoim fachu, ale cały czas stara się zachować anonimowość. Jednym z jego klientów jest Albert (Kevin James), doradca finansowy bogatej dziedziczki fortuny Allegry Cole (Amber Valletta), w której jest szczerze zakochany. Podczas jednego ze spotkań z klientem Hitchowi wpada w oko śliczna Sara Melas (Eva Mendes). Tymczasem Sara jest dziennikarką i za wszelką cenę próbuje zdemaskować sławnego na całym Manhattanie mistrza w rozwiązywaniu kłopotów sercowych śledząc każdy krok Allegry. Miłość spada na Hitcha jak grom z jasnego nieba i w bohaterze zachodzi istna przemiana. Sara natomiast pozostaje nieustępliwa nie zdając sobie sprawy, że ten, którego szuka znajduje się tuż obok.

Recenzja

"Randek skomplikowany świat"

Samooszukiwanie się. Najtrudniejsza do wykrycia forma kłamstwa, którą stosujemy codziennie. W sklepie - ta sukienka nie jest taka droga. Przy stole - przecież od 1 ciastka nie przytyję. Po zerwaniu - nie chce się już więcej zakochać.

Hitcha zdradziła i opuściła pierwsza wielka miłość. Ale udaje, że go to już nie boli. Mimo złamanego serca udało mu się przekuć porażkę w sukces. Poznał dogłębnie kobiecą naturę i dzieli się wiedzą z randkowymi nieudacznikami.

Nie wiesz, jakie kupić kwiaty, jakie mówić komplementy, kiedy pierwszy raz ja pocałować? Dzwoń do Hitcha. On ci pomoże, bo cudze błędy i cudze problemy zawsze widzi się najwyraźniej oraz rozwiązuje najlepiej. Praca jest dla niego źródłem zarobku oraz swoistą autoterapią. Boi się zaangażować, więc tworzy związki per procura. Wszystko idzie gładko, póki Hitch nie spotyka swojego kobiecego odpowiednika w osobie dziennikarki Sary. I zakochuje się. Tylko jak zastosować do samego siebie rady, którymi szpikuje swoich klientów? Ekspert popełnia błędy nowicjusza w dziedzinie randkowania. To dopiero… pomysł banalny i stary jak świat.

Reżyser Andy Tennat nakręcił już kilka komedii romantycznych, a ostatnio dramatycznie nieśmieszną "Dziewczynę z Alabamy". Chyba uznał, że zna gatunek na wylot i sprawdzony schemat (zatwardziały kawaler/panna w końcu mięknie i folguje swoim romantycznym zapędom) to dość na nakręcenie hitu. Trzeba jeszcze dorzucić kilka uszczypliwych obserwacji na temat relacji damsko-męskich, do tego znanego aktora i piękną aktorkę i sukces murowany. Aktorzy chyba się zarazili takim przekonaniem, bo grają jakby od niechcenia. Komedia romantyczna - po co mam się wysilać? Dialogi są nawet zabawne, ale podawane ze zblazowaniem, rozbawią tylko mało wybrednych widzów. Will Smith chyba kompletnie zapomniał, że posiada urok osobisty. Szkoda.

Od fizycznie atrakcyjnego pierwszego planu, ciekawszy jest ten drugi, na którym wiedzie prym skończony łamaga i niezdara Albertem. Slapstickowe sceny z jego udziałem - jak miałam się okazję przekonać siedząc na widowni - śmieszą najbardziej.

Stąd wniosek, że "Hitch" to film dla widzów, których bawią właśnie takie sceny - brudzenia się musztardą, keczupem, urywanie zlewu i wykonywanie figur tanecznych a la św. Wit.

Jedno mnie tylko zastanawia - z czego usiłuje się naśmiewać "Hitch"? Przez cały film pojawiają się różne tropy a to że z kobiecej natury, a to męskiej natury, a to mądrości z popularnych poradników lub magazynów. Cokolwiek by to było i tak twórcom dobrze wyszła tylko autoparodia.

Recenzję przygotowała Aleksandra Salwa z redakcji portalu Filmweb.pl

Obsada

Will Smith
Eva Mendes
Kevin James
Amber Valletta
Julie Ann Emery

Zobacz więcej na

FILM WEB

ARTYKUŁY POWIĄZANE Z FILMEM